No Comments

aktywnie czy leniwie?Czas wakacji to wreszcie chwila na złapanie oddechu. Każdy z nas ma z pewnością inną wizję wymarzonego urlopu. Jedni wolą wyjechać w tropiki, inni preferują nasze ojczyste krajobrazy. Jeśli zostajemy na urlop w kraju, to w zasadzie bitwa toczy się o dwie miejscówki – morze lub też polskie góry. Dlaczego warto wybrać te ostatnie?


Ponieważ akurat tutaj nie potrzebujemy 30 stopni Celsjusza, aby móc wypocząć. Wystarczy nam 25 stopni i górska rzeka dla ochłody czy też malowniczo ukryte wśród szczytów jeziorko. Co więcej, pasma górskie pozwalają nam spędzić czas w bardzo aktywny sposób. Pierwszym z nich będzie z pewnością nordic walking – szlaki aż czekają, kiedy ktoś na nie wyruszy, kiedy spacerując będziesz rozkoszować się pięknymi krajobrazami. Druga opcją jest spływ kajakowy. To prawdziwe wyzwanie, które pozwoli ci sprawdzić swoje umiejętności. W górach można także udać się na najprawdziwszy biwak, spróbować wspinaczki.

A jeśli preferujesz mniej aktywną formę spędzania wolnego czasu? To nic straconego… Wystarczy krótki spacer, kocyk i relaks na polance wśród pachnących ziół i śpiewających ptaków. Nie zapominajmy również o tym, że polskie tereny górzyste są bardzo bogate w różnego rodzaju termy – możesz spędzić więc całe dnie w basenach z ciepłą czy zimną wodą, wpatrując się przy tym w wysokie, nierzadko jeszcze ośnieżone, górskie szczyty.

Zapisz

Categories: Noclegi w górach

Dodaj komentarz