Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/home/grafpa/) in /home/grafpa/public_html/kwatery.bieszczady.pl/wp-includes/functions.php on line 1618 Czerwonym szlakiem przez Beskid Niski - Kwatery Bieszczady
No Comments

Udając się na wycieczkę turystyczną w region Beskidu Niskiego nie sposób ominąć takiej atrakcji, jak Czerwony Szlak. Jest to Główny Szlak Beskidzki, dlatego jest popularny praktycznie na całą Polskę, ale też jest znany w wielu zakątkach Europy. Szlak rozpoczyna się w miejscowości Ustroń, a po drodze mija się ogromną ilość ciekawych zabytków oraz szczytów górskich.

Fauna i flora

Czerwony szlak - Beskid NiskiSzlak Czerwony związany jest ściśle z okoliczną fauną oraz florą. Decydując się na przejście tym szlakiem ma się pewność tego, że napotka się na swojej drodze dużą ilość niesamowitych okazów roślin oraz zwierząt. Przede wszystkim można spotkać takie zwierzęta jak: sójka, bociany, czy też dziką zwierzynę. Wielu turystów może liczyć na to, że przydarzy im się zając lub sarna, ponieważ tych zwierząt nie brakuje na terenach Beskidu Niskiego. Zwiedzić można także wiele lokalnych miasteczek. Oprócz wyżej wspomnianego Ustronia mija się także Krościenko nad Dunajcem, Hańczową, Cisną, czy też Ustrzyki Górne.

Szczyty górskie

Szlak Czerwony położony w Beskidzie Niskim jest dość wymagający dla turystów, ale przejście go na pewno da ogromną satysfakcję zainteresowanym. Oczywiście trudno pokusić się o przejście całego szlaku, ponieważ może to zająć nawet kilka dni, a nie każdy może wygospodarować tyle wolnego czasu. Na Szlaku Czerwonym napotkać można także wiele niezapomnianych szczytów górskich, takich jak: Smerek, Tarnica, Stożek, Turbacz, czy też Barania Góra. Jak widać na brak wrażeń turyści w tym miejscu nie powinni narzekać. Zwiedzi się tereny Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Sądeckiego oraz Bieszczad. Szlak swoje zakończenie ma w Wołosatym, a więc na terenie Bieszczad, gdzie można podziwiać piękne pejzaże górskie i odwiedzić liczne schroniska oraz stoki narciarskie, które się tam znajdują. Jest to więc doskonałe miejsce na realizowanie aktywnego wypoczynku, np. na nartach, z udziałem całej rodziny. Po drodze na Szlaku Czerwonym można zapoznać się także z pozostałościami po Karolu Wojtyle, który odwiedzał te regiony, można więc obejrzeć z bliska obelisk poświęcony polskiemu papieżowi. Na szczególną uwagę na trasie szlaku zasługują jednak pasma górskie, których nie da się w żaden sposób ominąć i na każdym turyście zrobią one ogromne wrażenie, konkretniej są to pasma Policy oraz Gorców. Trasa jest co prawda dość wymagająca, jednak nadaje to klimat wycieczce po Beskidzie Niskim, dlatego też warto zabrać w taką podróż swoją ukochaną, czy też rodzinę, aby wspólnie przeżyć niezapomnianą przygodę w górach.

Dodaj komentarz