Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/home/grafpa/) in /home/grafpa/public_html/kwatery.bieszczady.pl/wp-includes/functions.php on line 1618 Gdzie Najlepiej Nocować w Bieszczadach? - Kwatery Bieszczady
No Comments

Wyprawa w Bieszczady to marzenie wielu polskich turystów, dlatego ten region turystyczny jest bardzo chętnie odwiedzany zarówno latem, jak i zimą.  Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ można podziwiać tam piękne pejzaże górskie, skutecznie wypocząć, ale też liczyć na dużą dawkę atrakcji turystycznych, których nie spotka się w większych miastach, czy też nad morzem. Z racji tego ludzie chętnie rezerwują sobie wypoczynek na terenie Bieszczad w dogodnym dla siebie terminie, a potem udają się tam na aktywny relaks, choć są i takie osoby, które stawiają na leniwy wypoczynek na łonie natury. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, gdzie konkretnie udać się w Bieszczady i jakie miejscowości noclegowe wybrać, aby najbardziej na tym skorzystać pod kątem turystycznym.

Wetlina

Noclegi w BieszczadachNajczęściej wybieranym miejscem przez turystów jest Wetlina. Jest to doskonale położona miejscowość, a ponadto również nie brakuje w niej atrakcji turystycznych dla osób w różnym przedziale wiekowym. Przede wszystkim na uwagę zasługuje w tym regionie Połonina Wetlińska, ale też pobliska miejscowość Smerek, gdzie można oddać się zimowym szaleństwom sportowym. Bardzo ważne jest to, że z Wetliny można udać się na niesamowitą ilość szlaków górskich, a więc jeśli ktoś ceni sobie piesze wycieczki górskie, to na pewno jest to dla niego najlepsza opcja. Na tych terenach można zarezerwować sobie domki, ale też nocować w wielu schroniskach.

Ustrzyki Górne

Dobrym wyborem na nocowanie w Bieszczadach będą też Ustrzyki Górne. Turystów przyciąga tutaj przede wszystkim Połonina Caryńska, ale też Tarnica, która zlokalizowana jest niedaleko, w pobliskiej miejscowości – Wołosate. W tych miejscowościach znajdują się doskonale rozwinięte bazy noclegowe, a turyści zwrócą uwagę na sklepy z lokalnymi specjałami, gdzie można bliżej zapoznać się z kuchnią, która króluje na terenach górskich.

Baligród

Turyści mogą zarezerwować noclegi również w Baligrodzie i na pewno nie pożałują swojej decyzji. Jest to mała miejscowość położona niedaleko Jeziora Solińskiego. Jest to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie wypoczynek bez konieczności udawania się na piesze wycieczki górskie. Ta miejscowość nie jest tak bardzo zatłoczona, jak inne leżące na terenie Bieszczad, więc można się tutaj wyciszyć i przemyśleć najważniejsze sprawy życiowe. Znajduje się tam piękny rynek, po którym można się przespacerować, nie brakuje hoteli oraz schronisk, więc każdy turysta na pewno znajdzie dla siebie doskonałą opcję noclegową, z której skorzysta.

Categories: Noclegi w górach

Dodaj komentarz