No Comments

piękne góryCudze chwalicie swego nie znacie – to jedno z najczęściej stosowanych przysłów, jeśli chodzi o nasz kraj. Nie ma bowiem co ukrywać – Polska to piękne krajobrazy, sympatyczni ludzie, wspaniałe zabytki, miejsce, które co roku odwiedzają miliony turystów, którzy doceniają to, czego my nie potrafimy. A naprawdę warto. Nie na darmo złota polska jesień jest znana wszem i wobec. A najpiękniej w tej jesiennej szacie prezentują się nasze polskie góry.


Różne kolory złota, czerwieni, brązu czy żółci tworzą jedyną w swoim rodzaju mozaikę, której urok próbował na płótnie uchwycić już nie jeden artysta. Góry to także niespotykana okazja, aby bliżej poznać tutejszą faunę – wystarczy wspomnieć wjazd na Kasprowy Wierch, gdzie można na ośnieżonych stokach zobaczyć prawie na wyciągnięcie ręki zwinne kozice, czy szybujące drapieżne ptaki. A jeśli komuś się poszczęści, to kto wie, może gdzieś w odległym lesie zobaczy niedźwiedzia?
Z pewnością, każdy kto chociaż raz zawitał w Tatry, Pieniny, Bieszczady czy Beskidy zakocha się w polskich, majestatycznych szczytach. I zawsze będzie chciał tutaj wracać, ponieważ to miejsca jedyne w swoim rodzaju. Miejsca, gzie można medytować, odpoczywać, szaleć na stokach – co kto sobie tylko wymarzy. A wszystko w oszałamiającym otoczeniu polskiej pięknej przyrody.

Zapisz

Categories: Noclegi w górach

Dodaj komentarz