Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/tmp/:/home/grafpa/) in /home/grafpa/public_html/kwatery.bieszczady.pl/wp-includes/functions.php on line 1618 Miejscowości turystyczne w Beskidzie Niskim - Kwatery Bieszczady
No Comments

Wyprawa do Beskidu Niskiego może okazać się dla wielu turystów strzałem w dziesiątkę, ponieważ w tym regionie turystycznym można liczyć na moc niezapomnianych wrażeń. Przede wszystkim znajduje się tam mnóstwo małych miejscowości, które warto odwiedzić całą rodziną. Dzięki temu nie będzie narzekało się na brak emocji, adrenaliny i atrakcji turystycznych.

Iwonicz-Zdrój

Iwonicz-ZdrójJedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości na terenie Beskidu Niskiego jest Iwonicz-Zdrój, to właśnie w tej miejscowości mieści się Park Zdrojowy. Ponadto można się tam udać na pieszą wycieczkę na Żabią Górę oraz do starodawnych kościołów, które nadal zachowane są w dobrym stanie. Na uwagę zasługuje również kopalnia ropy naftowej, więc jak widać na brak atrakcji w tej miejscowości nie będzie można narzekać.

Rymanów Zdrój

Kolejną miejscowością godną polecenia dla turystów jest na pewno Rymanów Zdrój. W tej miejscowości również można liczyć na moc atrakcji. Przede wszystkim należy wyróżnić Wzgórze Cerkiewne, czy też Belweder. Turystom najbardziej przypada jednak do gustu mieszcząca się tam Pijalnia Wód Mineralnych, które można skosztować własnymi kubkami smakowymi i je ocenić.

Sieniawa

Ciekawym miejscem dla turystów może okazać się także Sieniawa. Jest to miejscowość polecana głównie osobom ceniącym sobie zabytki architektoniczne oraz historyczne, a jak wiadomo takich jest bardzo dużo. W Sieniawie znajduje się Kościół Jana Chrzciciela, który można odwiedzić w jego wnętrzu, tak aby zapoznać się dokładniej z jego wszystkimi najważniejszymi elementami, które tworzą całość. Dodatkowo w Sieniawie znajduje się stara budowla, która nosi nazwę Pałac Czartoryskich, gdzie można dowiedzieć się nieco więcej o Czartoryskich i ich dziejach.

Rzepedź

Dla amatorów zimowych szaleństw na stokach narciarskich najlepszym wyborem będzie miejscowość Rzepedź, gdzie znajduje się atrakcyjny wyciąg narciarski. Można tam potrenować umiejętność jazdy na nartach oraz na snowboardzie, ponieważ zainteresowani turyści do wyboru mają naprawdę wiele stoków narciarskich, na których można spędzić wolny czas ze swoją rodziną i oddać się relaksowi. Dodatkowo znajduje się tam stara Tokarnia, którą można zwiedzić dokładniej z przewodnikiem, opowiadającym turystom o jej dziejach. Jak widać Beskid Niski jest bogaty w ciekawe miejscowości, których nie sposób ominąć, gdy turysta udaje się w ten region i chce zobaczyć coś wyjątkowego. W Beskidzie Niskim czas można spędzać na wiele sposobów, ale na pewno nikt nie będzie w tym regionie cierpiał na nudę.

Dodaj komentarz