No Comments

Blog turystycznyGdy podejmujemy w rozmowie ze znajomymi temat wakacyjnego wyjazdu często spotykamy się z opinią, że podróż za granicę można zrealizować za podobne a nawet mniejsze pieniądze niż spędzając urlop w Polsce. Co więcej, mamy zagwarantowaną słoneczną pogodę, poznamy nowe kultury, zwiedzimy zabytki. Zripostować tę teorię można za pomocą starego jak świat lecz sprawdzającego się i dziś przysłowia: cudze chwalicie, swego nie znacie…

Szeroki wachlarz możliwości

Bieszczady leżące na pasie gór młodego fałdowania alpejskiego, gdyż właśnie tak nazwane zostały Karpaty, są atrakcyjne dla turystów o każdej porze roku. Bardziej obfite opady śniegu niż w pozostałej części kraju sprawiają, że dużą popularnością cieszą się na tym rejoniesporty zimowe takie jak narciarstwo, łyżwiarstwo czy snowboarding.

Warto również wybrać się na jednodniową wycieczkę w odwiedziny do naszego południowego sąsiada, jakim jest Słowacja.Znajdują tam się wyjątkowe baseny termalne, o przeróżnych głębokościach, ze zjeżdżalniami oraz, między innymi, sztucznymi falami, które pozwolą poczuć się jak na nadmorskiej plaży!

Co więcej, z roku na rok, rośnie liczba pensjonatów wyposażonych w baseny, co świetnie się sprawdza w upalne letnie dni (nie musimy więc rezygnować z kąpieli i opalania wybierając na miejsce odpoczynku góry zamiast morza). Nie można zapomnieć również o górskich wędrówkach, które są idealną formą spędzania wolnego czasu przez 365 dni w roku.

Niepowtarzalny klimat

Atmosfera to coś czego nie da się opisać. Żeby poczuć wyjątkowość jakiegoś miejsca, trzeba po prostu spakować walizki i ruszyć w drogę, co jak najbardziej tyczy się Bieszczadów. Szukasz więcej inspirujących miejsc i tricków, dzięki którym podróżowanie stanie się łatwiejsze? Więcej porad na blogu turystycznym. Sprawdź i przekonaj się sam ile miejsc na świecie wprost prosi się o zwiedzanie i jak taką wycieczkę mądrze zorganizować, by w pełni poczuć jej urok.

Categories: Noclegi w górach

Dodaj komentarz